An open letter to the President of Ukraine Poroshenko P.A.

Президенту  України

Порошенку П.О.

вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220

 

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

 

Ми, акціонери і працівники Приватного акціонерного товариства «Фанери та плити» (далі –                  ПрАТ «Фанплит»), звертаємось до Вас як до гаранта Конституції України у зв’язку з безпрецедентним тиском органів прокуратури України на наше підприємство та знищенням діючого національного виробника ПрАТ «Фанплит», яке вже більше ста років сумлінно працює на території міста Києва (Дніпровський район).

Будучи бюджетоутворюючим підприємством та щорічно сплачуючи до бюджету більше                  20 мільйонів гривень податків, ПрАТ «Фанплит» було втягнуто в боротьбу з окремими будівельними компаніями міста Києва, які останні два роки всіма засобами намагаються знищити ПрАТ «Фанплит» і отримати під житлову забудову земельну ділянку, на якій розташовано наше підприємство.

На жаль, у цю боротьбу господарюючих суб’єктів, на наш погляд, були втягнуті окремі посадові особи Генеральної прокуратури України (Заліско О.І., Стрижевська А.А.) та Київської місцевої прокуратури № 4 міста Києва (Тимошенко М.П., Шевченко П.М., Базна Р.В., Солонська Л.Я.), що стверджується наступним.

Вступні зауваження

У 2015 році розпочався процес зміни цільового призначення земель, які входять до санітарно-захисної зони ПрАТ «Фанплит» із земель промислового призначення на землі житлової забудови (заводи «Вулкан» та алюмінієвих конструкцій). У цей же час розпочалося застосування цілеспрямованого адміністративного ресурсу проти ПрАТ «Фанплит». Спочатку особисто заступником Генерального прокурора України О. Заліско було оскаржено рішення Антимонопольного комітету України в справі 2012 року про зменшення ПрАТ «Фанплит» суми штрафу з 15, 903 млн. грн. до 30 тис. гривень.

Наприкінці жовтня 2016 року Київська міська рада всупереч прямим вимогам Земельного кодексу України, змінила цільове призначення сусідньої земельної ділянки, ПАТ «Укрвторчормет». В результаті розвитку нової масштабної будівельної афери з територією ПАТ «Укрвторчормет» –  сусіднього з ПрАТ «Фанплит» підприємства, працювати залишилося лише ПрАТ «Фанплит».

Відповідно, у цей же час стосовно ПрАТ «Фанплит» було застосовано всі заходи тиску.                        У першу чергу – порушено кримінальні провадження, накладався арешт із забороною використання на виробниче обладнання (збитки склали близько 3 млн. грн.) та ініційовано Київською місцевою прокуратурою №4 (Солонська Л.Я.) численні екологічні, санітарно-епідеміологічні, пожежні й інші перевірки, про що нижче викладено детальніше.

І. Кримінальні провадження

Станом на сьогодні стосовно діяльності ПрАТ «Фанплит» Київською місцевою прокуратурою №4 міста Києва було порушено три кримінальних провадження:

 • кримінальне провадження №12015100000000448 від 22.05.2015 р. за ч. 1 ст. 364-1 КК України (зловживання службовим становищем);
 • кримінальне провадження №42016101040000197 від 09.11.2016 р. за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря), по останньому з яких було накладено арешт на майно підприємств із забороною його використання;
 • кримінальне провадження №42017100040001661 від 07.02.2017 р. за ч. 3 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення).

Надалі кримінальне провадження №42016101040000197 було поєднано з кримінальним провадженням №12015100000000448. Зауважуємо, що в останніх актах перевірки органів Держекоінспекції України чітко вказано про відсутність збитків від діяльності ПрАТ «Фанплит», однак розслідування кримінального провадження №42016101040000197 не лише не припиняється, а й набирає нових обертів. Зокрема, незважаючи на межі розслідування (дотримання правил екологічної безпеки при здійсненні викидів в атмосферне повітря), Київська місцева прокуратура №4 міста Києва ініціювала, із залученням працівників ГУ ДСНС в м. Києві, у червні 2017 року низку слідчих дій щодо перевірки стану пожежної безпеки на підприємстві.

Про безпідставність порушення кримінального провадження №42017100040001661 детально викладено в розділі ІІІ цієї скарги.

Зазначені кримінальні провадження по закону мали б розслідуватися органами поліції, але всі слідчі дії в них проводять співробітники прокуратури. У вказаних кримінальних провадженнях, на наш погляд, відсутні ознаки складу злочину, однак вони розслідуються вже декілька років і по суті використовувалися прокуратурою для паралізації роботи ПрАТ «Фанплит»  наступним чином:

 • За поданням Київської місцевої прокуратури № 4 міста Києва слідчим суддею Дніпровського районного суду м. Києва 09 грудня 2016 року накладено арешт із забороною використання виробничого обладнання підприємства в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 241 (забруднення атмосферного повітря) КК України, що фактично призвело до зупинки одного з двох виробничих цехів ПрАТ «Фанплит». Надалі, 30 грудня 2016 року, за клопотанням представників ПрАТ «Фанплит» слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва скасував заборону використання майна підприємства, що дозволило відновити повноцінну виробничу діяльність. Однак підприємству лише фактом простою фанерного цеху було завдано збитків на суму близько  1 мільйона гривень.
 • Керівництво ПрАТ «Фанплит» неодноразово викликалося на допит до Київської місцевої прокуратури № 4 міста Києва;
 • Київською місцевою прокуратурою № 4 міста Києва ініційовано низку перевірок діяльності ПрАТ «Фанплит» органами державної екологічної служби та державної служби з надзвичайних ситуацій, і це при тому, що межі розслідування (нібито забруднення атмосферного повітря) не має жодного відношення до сфери пожежної безпеки;
 • Київською місцевою прокуратурою № 4 міста Києва проведено низку «оглядів місця події», в ході яких паралізувалася робота підприємства.

ІІ. Перевірки Держекоінспекції і пов’язані з цим претензії

Паралельно з кримінальними провадженнями на ПрАТ «Фанплит» проводились перевірки Держекоінспекцією. Також було внесено начальником Держекоінспекції до Мінприроди подання про скасування дозволу ПрАТ «Фанплит» на викиди в атмосферне повітря.

Однак Мінприроди відмовлено в задоволенні подання Держеконспекції, і залишено чинним дозвіл ПрАТ «Фанплит» на викиди в атмосферне повітря.

Крім того, за ініціативи органів прокуратури, Держекоінспекції в м. Києві було подано позов до ПрАТ «Фанплит» щодо завдання в 2013 році підприємством збитків довкіллю на загальну суму 826 214, 46 гривень. Однак 10.05.2017 року по справі № 910/2863/17 Господарським судом м. Києва в позову відмовлено повністю. Київським апеляційним господарським судом зазначене рішення залишено в силі.

ІІІ. Спроба ГУ ДСНС України в місті Києві повністю відключити ПрАТ «Фанплит» від енергоживлення

У січні 2017 року ГУ ДСНС України в місті Києві пред’явило вимогу про повне відключення ПрАТ «Фанплит» від електроживлення, пред’явлено відповідне судове рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 грудня 2015 року.

І хоча вказане судове рішення про повне відключення ПрАТ «Фанплит» від електроживлення формально скасоване судом не було, станом на 2017 рік закінчився строк його примусового виконання. До того ж, всі вимоги ГУ ДСНС України в місті Києві на той час ПрАТ «Фанплит» було виконано, що на даний час стверджується ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 квітня 2017 року про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, застосовані постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.11.2015 року по справі №826/11720/15 до ПрАТ «Фанплит»  у вигляді повного зупинення роботи шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощити та двері приміщень.

Однак, незважаючи на явну безпідставність претензій до ПрАТ «Фанплит» щодо невиконання рішення суду, яке на даний час вже скасоване, кримінальне провадження №42017100040001661 до цього часу залишається відкритим.

Більше того, в рамках іншого кримінального провадження №42016101040000197, з посиланням на скасоване судове рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.11.2015 року, Київською місцевою прокуратурою № 4 міста Києва отримано ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва (суддя Бірса О.В.) від 13 травня 2017 року про проведення перевірки дотримання (виконання) ПрАТ «Фанплит» законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, а 01 червня 2017 року отримано чергову ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва (суддя Бірса О.В.) про проведення перевірки дотримання (виконання) ПрАТ «Фанплит» законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, що свідчить про упереджене ставлення до нашого товариства з боку прокуратури і суду та негативно впливає на роботу підприємства.

ІV. Позов Генеральної прокуратури України до ПрАТ «Фанплит» про стягнення                            31, 776  млн. грн.  як штрафних санкцій за порушення конкурентного законодавства

У 2012 році на ПрАТ «Фанплит» було накладено Антимонопольним комітетом України (далі АМКУ) штраф на загальну суму 15, 903 млн. гривень. Проте, на стадії розгляду касаційної скарги, АМКУ у 2013 році зменшив суму штрафу до 30 000 гривень і закрив справу у зв’язку зі сплатою ПрАТ «Фанплит» штрафу в розмірі 30 000 гривень.

Надалі, у 2015 році ГПУ в особі заступника Генерального прокурора  О. Заліска ініціювала скасування рішення АМКУ про зменшення суми штрафу ПрАТ «Фанплит». Зокрема,                            28 грудня 2016 року Вищий господарський суд України (судді Бондар С.В., Львов Б.Ю.,        Селіваненко В.П.), незважаючи на пропуск ГПУ двомісячного строку звернення до суду, визнав неправомірним рішення АМКУ про зменшення ПрАТ «Фанплит» суми штрафу.

Наскільки нам відомо, це перший випадок, коли ГПУ оскаржує рішення АМКУ про перегляд своїх рішень.

Незважаючи на відсутність зі сторони АМКУ акту поновлення антимонопольної справи та претензій зі сторони АМКУ до ПрАТ «Фанплит», 04 травня 2017 року заступник Генерального прокурора України А. Стрижевська подала позов до ПрАТ «Фанплит» в інтересах АМКУ про стягнення з ПрАТ «Фанплит» 31, 776  млн. грн.  (сума самого штрафу і пені за його несвоєчасну сплату). Судовий розгляд на даний час розглядається. Основна мета таких дій – довести ПрАТ «Фанплит» до банкрутства в угоду ворогам України і заволодіти нашою земельною ділянкою в інтересах третіх осіб.

Ухвала Господарського суду м. Києва від 20.06.2017 року (суддя О. Мандриченко)                           про накладення за клопотанням заступника Генпрокурора А. Стрижевської  арешту на грошові кошти на рахунках ПрАТ «Фанплит» веде до припинення господарської та виробничої діяльності і до невиконання більше двох десятків договорів з міжнародними партнерами та знищення національного підприємства  одного з кращих деревообробних підприємств країни, лауреата багатьох національних та міжнародних конкурсів, у тому числі – переможця конкурсу «Кращий експортер 2016 року» (на радість забудовника ЖК «Комфорт Таун» та країни-агресора РФ), і як наслідок – подальшого зубожіння українських громадян і зростання соціальної напруги серед майже п’ятиста працівників підприємства, що залишаться без роботи, а  сім’ї – без засобів існування.

Нами написано багато звернень, у тому числі  – до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.В., який на всю країну назвав себе захисником промисловців і підприємців. Натомість наше звернення, зареєстроване в Кабінеті Міністрів України 07.02.2017 (додається), так і залишилось, як «глас вопіющего в пустині»,  –  без відповіді. Така мовчазна згода з потуранням законів і Конституції України обурює нас.

У засобах масової інформації зацікавленими колами багато ллється неправди про діяльність нашого підприємства: про нібито порушення природоохоронного законодавства, протипожежної безпеки тощо, натомість відповідні рішення судів, які ми виграли (додаються), та акти численних цьогорічних перевірок Держекоінспекції України, Держекоінспекції у м. Києві, Держпродспоживслужби України та ГУ ДСНС України в місті Києві свідчать про відсутність таких серйозних порушень. І зовсім нічого у ЗМІ – про наші здобутки, перемоги в конкурсах, про те, що підприємство зберегло соціальну інфраструктуру, займається благодійною діяльністю, допомагає учасникам АТО,  патріотичним організаціям і працює. Працює всупереч постійним перевіркам та судам! До речі, чергова неправда – з уст керівника Київської місцевої прокуратури №4 Максима Тимошенка (http://interfax.com.ua/news/general/431260.html) про нібито перевищення шкідливих викидів ПрАТ «Фанплит» у 1,5-2 рази! Ось так потихеньку державний службовець, не маючи жодних доказів, дозволяє собі формувати хибну громадську думку і привчати киян до буцімто шкідливості працюючих бюджетоутворюючих підприємств. Натомість, проведені ДП «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» лабораторні дослідження атмосферного повітря в зоні впливу викидів ПрАТ «Фанплит» (вул. Фанерна, 1, м. Київ) на вміст азоту діоксину, вуглецю оксиду, ангідриду сірчистого, недиференційованого за складом пилу, формальдегіду, фенолу,  свідчать зовсім протилежне: перевищень не встановлено. (протоколи №53 від 28.03.2017 та №134 від 18.05.2017 року, додаються).

З метою поновлення своїх конституційних прав: кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (Стаття 43); кожен, хто працює, має право на відпочинок (Стаття 45); кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (Стаття 48), з 11-00 27.06.2017 року ми розпочинаємо безстрокову акцію протесту біля Адміністрації Президента України з вимогами:

 1. Дотримання вимог Конституції України. Дайте можливість НАМ УКРАЇНЦЯМ працювати і заробляти собі на життя працею, щоб мати достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Не знищуйте джерело нашого достатку – ПрАТ «Фанплит», національного виробника в угоду ворогам УКРАЇНИ.
 2. Скасування Ухвали Господарського суду м. Києва від 20.06.2017 року №910/7370/17 про накладення, за клопотанням Генпрокуратури України, арешту на грошові кошти на рахунках ПрАТ «Фанплит» в межах суми 31, 776 млн. гривень, що призводить до банкрутства підприємства.
 3. Відкликання Генеральною прокуратурою України своєї позовної заяви про стягнення з ПрАТ «Фанплит» 31, 776 млн. гривень, щоб зберегти національного виробника, кращого експортера 2016 року.
 4. Звільнення з займаних посад заступників Генерального прокурора України Стрижевської А.А. та Заліско О.І. та прокурорів Київської місцевої прокуратури № 4 міста Києва Тимошенка М.П., Шевченка П.М., Базни Р.В., Солонської Л.Я. причетних до знищення діючого національного підприємства ПрАТ «Фанплит».
 5. Перегляд Антимонопольним комітетом України справи про стягнення з ПрАТ «Фанплит» 15, 903 млн. гривень.
 6. Утворення робочої комісії при Адміністрації Президента України за участю представників ПрАТ «Фанплит», з метою виявлення справжніх мотивів та замовників знищення ПрАТ «Фанплит» та поновлення наших конституційних прав на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку громадянин вільно обирає або на яку вільно погоджується (Стаття 43); право на відпочинок (Стаття 45); право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (Стаття 48).

ПрАТ «ФАНПЛИТ»  – національне діюче підприємство, яке приносить в казну України вкрай необхідну валюту. Це знаний у світі бренд із славною виробничою історією.

Вельмишановний пане Президенте! Ми висловлюємо своє обурення щодо наміру знищити ПрАТ «Фанплит» цією цинічною зрадою національних інтересів, зневагою честі і гідності трудового колективу і просимо ВАС, як гаранта Конституції, не допустити руйнації економіки держави, знищення національного виробника силами і засобами державного органу – Генеральної прокуратури України.

У разі не реагування на наші законні вимоги ми залишаємо за собою  право вдатися до різних акцій протесту, у тому числі – голодування.

 

Додатки:  на  ____ аркушах.

За дорученням загальних зборів акціонерів і працівників ПрАТ “Фанплит” від 22.06.2017 року,

з глибокою повагою та вірою у справедливість

 

Голова правління – генеральний директор

Заслужений працівник промисловості України                                                        П.М. Горбатюк

Голова профспілкового комітету                                                                            Л.М.  Гуріна

View the letter to the President of Ukraine registered and submitted to the President’s Administration