Історія підприємства

Комбінат “Фанери та плити”, якому в 2018 році виповниться 110 років, – одне з найстаріших підприємств міста Києва.

 

У 1908 році брати Гебель, що входили в акціонерне товариство з цукрозаводчиками, вирішили побудувати на лівому березі Дніпра, біля Києва фанерний завод. Завод був введений в експлуатацію в грудні 1909. Тоді було встановлено 2 лущильних верстата, клейовий прес, три парових котла, і парова машина.

 

Продукція заводу в основному призначалася для упаковки цукру. Фанера проводилася сирим гарячим способом на білкових клеях. Працюючих на заводі було близько 500 осіб. Загальна чисельність працюючих на 01.01.1940 р склала 758 осіб. До 50% виробленої продукції йшло на експорт.

 

На початку Великої Вітчизняної війни завод, для потреб армії, виготовляв бутафорні танки.

 

Наприкінці 1943 року, при звільненні Дарниці, під час відступу німців, завод був зруйнований, і спалений.

 

З метою забезпечення народного господарства України фанерними виробами, рішенням Державного Комітету Оборони СРСР було запропоновано відновити Дарницький фанерний завод. Відновлення заводу проводилась з 1944 по 1948 рік.
З року в рік завод нарощував обсяги випуску фанери. У 1950 році він склав 10000 м3.
У 1958 році було завершено будівництво нового корпусу для виробництва рейкових столярної плити з проектною потужністю 10000 м3, що дозволило збільшити обсяг її виробництва до 11000 м3. Столярні плити виробляли до 1972 року, а надалі цех перекваліфікувався на виготовлення гнутоклеєних деталей.

 

З метою поліпшення якості продукції та збільшення обсягів її випуску підприємство постійно реконструюється, впроваджуються нові вітчизняні та імпортні технології, вводяться нові виробничі дільниці.
На його территорії у 1986 році було побудовано перший в Радянському союзі завод з виробництва деревоволокнистих плит (ДВП) марки ПСТ (MENDE-MDF) сухого безперервного способу виробництва на базі обладнання і за технологією фірми “Bison-Werke” (Німеччина).
Дотримання технологій, наданих іноземними фірмами-виробниками, і застосування автоматичного і напівавтоматичного обладнання, зводить до мінімуму вплив людського фактора при виготовленні продукції.


Також комбінат має важливе значення, виготовляючи фанеру для народного споживання і на експорт. Фанера клеєна є незамінним компонентом в меблевій, будівельній та машинобудівній промисловості, при виготовленні столярних виробів і тари.

 

Показники якості деревоволокнистих плит і фанери контролюються в акредитованій вимірювальної виробничою лабораторією підприємства.
Комбінат виробляє продукцію як для потреб внутрішнього ринку, так і на експорт. Протягом багатьох років ПрАТ “Фанери та плити” експортує свою продукцію в багато країн далекого і ближнього зарубіжжя, таких як Великобританія, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Польща, Туреччина, Сирія, Йорданія, Росія, Молдова, Грузія та інших країн. Зі складу комбінату продукція вивозиться залізничним і автомобільним транспортом, а з портів Іллічівська та Одеси – морським шляхом.
Підприємство знаходиться в межах міста на перетині автомобільних доріг, і співпрацює з Українською залізницею (є під’їзну залізничну колію).

 

Крім основних виробничих цехів, на підприємстві є ремонтні цехи і служби, своя котельня, працює ділянка лазерної технології, де висококваліфіковані майстри виготовляють художні вироби з дерева і фанери. На підприємстві успішно працює дільниця з виготовлення меблів за індивідуальними замовленнями, і для широкого вжитку.

 

Велика увага приділяється створенню соціальної сфери: працює медпункт, магазин, їдальня, в цехах є кімнати відпочинку. Особливо важливо те, що підприємство надає житло для своїх працівників.
З метою популяризації своєї продукції ПрАТ “Фанери та плити” демонструє її на багатьох виставках і конкурсах. Про високу якість продукції свідчать численні престижні нагороди. Так, за випуск конкурентоспроможної продукції високої якості яка користується попитом на споживчому ринку України, та за вагомий внесок у розвиток стандартизації, метрології та сертифікації в 2002 році підприємство нагороджене дипломом Українського центру стандартизації та метрології, а також грамотою комітету Європейського тижня якості в Україні-2002 .

 

У 2001 році на міжнародному відкритому рейтингу “Золота фортуна” ПрАТ “Фанери та плити” було нагороджено Стелою і срібним дипломом.
У 2002 році Міністерство промислової політики України визнало ПрАТ “Фанери та плити” переможцем Першої Всеукраїнської виставки-рейтингу “Кращий вітчизняний виробник-2002”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У 2004 році плити деревоволокнисті типу ПСТ-40 і фанера клеєна марки ФК за результатами випробувань та оцінки виробництва визнані продукцією найвищого рівня якості, встановленого програмою “Київська якість”. Підприємство також отримало диплом фіналіста Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) “100 кращих товарів України-2004” в номінації “Продукція виробничо-технічного призначення”.

Замовити зворотний дзвінок[recaptcha]